Přejít na hlavní menu
Lindab Logo
Choose languge
Přihlásit se

Naše historie

 

V roce 1956 založil Lage Lindh a Walter Persson malý obchod s plechy a klempířskou dílnou ve švédském Lidhultu.

Provoz se později přesunul do Båstadu na poloostrově Bjäre v jižním Švédsku, kde se Lindab stal registrovanou společností v roce 1959. Od té doby se Lindab rozšířil do celého světa a nyní je zastoupen na více než 125 místech v 31 zemích.

V roce 1984 byl Lindab obchodován na švédské burze cenných papírů a v roce 1992 na dánské burze cenných papírů. V roce 2001 byl Lindab koupen z burz cenných papírů společností Ratos AB společně se Skandia Liv a Sjätte AP-fonden prostřednictvím odkupní společnosti Lindab Intressenter AB. Mateřská společnost změnila svůj název na Lindab International AB v květnu 2006. Dne 1. prosince 2006 se Lindab vrátil na stockholmskou burzu cenných papírů a stal se společností kótovanou na burze.

V České republice působí Lindab od roku 1993 v oblasti stavebních komponentů. Ta se specializuje na výrobu a prodej tenkostěnných ocelových konstrukcí, plechů, střešních a stěnových systémů, lehkých střešních krytin a okapů a dalších prvků pro stavebnictví. V roce 1996 zahájil Lindab v České republice svou působnost také v oblasti Vzduchotechnika. V roce 2003 u příležitosti 10. výročí svého působení na českém trhu Lindab otevřel nový výrobní, skladový a administrativní areál v Praze – Ruzyni, který představuje hlavní výrobní jednotku vzduchotechniky v rámci celého koncernu. Dalším výrobní závod Lindab je v Hustopečích u Brna. V roce 2005 mateřská společnost Lindab AB realizovala zatím svou největší akvizici, když koupila 100 % akcií Astron Buildings SA. Ta se v České republice stala třetí divizí s názvem Building Systems. Všechny tři divize jsou nyní dceřinými společnostmi koncernu Lindab AB.