Přejít na hlavní menu
Lindab Logo
Choose languge
Přihlásit se

Tlumiče hluku

Lindab Tlumiče hluku, je produktová řada, která nabízí akustická řešení a přesné výpočty hluku pro optimalizované vzduchotechnické systémy v budovách. Během desetiletí výzkumu a vývoje jsme shromáždili rozsáhlé znalosti a zkušenosti v oblasti snižování hluku a pomáháme našim zákazníkům navrhovat zvukotěsné vzduchotechnické systémy, které přispívají ke zdravějším budovám, ve kterých mohou lidé růst, žít a pracovat.

Tiché prostředí pro lepší výkon

Zvuk může být zdrojem potěšení a pohodlí. Většina lidí ocení dobře komponovanou hudbu nebo uklidňující zvuk oceánu. Hluk z okolního prostředí nebo monotónní zvuk může na druhé straně způsobit podráždění mezi lidmi a být příčinou zdravotních problémů. Studie také poukazují na souvislost mezi eliminací hluku a zvýšenou produktivitou, dobrým zdravotním stavem a snižováním stresu.

Zdravé investice pro duševní pohodu

Ve společnosti Lindab věříme, že každý by měl mít právo na zdravé vnitřní prostředí - včetně tichého prostoru. Víme, že správným výběrem produktů a přesnými daty se lze vyhnout hlukovému znečištění ze vzduchotechniky, a to jak v okolí, tak uvnitř budovy. To je důvod, proč je akustika a útlum hluku již léta ústřední součástí našeho sortimentu, výzkumných zařízení a kompetencí.

Věda o hluku

Ověření konceptu pomocí testů a dat

Hluk - a jeho redukce - je věda. Tlaková ztráta, vložený útlum a vlastní hluk ovlivňují energetickou účinnost vzduchotechnického systému a způsob, jakým se hluk šíří místností.

Akustická laboratoř Lindab ve Farumu v Dánsku byla založena v roce 1999. Laboratoř je postavena v souladu s DS/EN ISO 7235 a je certifikována externí autoritou. V roce 2019 byla laboratoř modernizována tak, aby splňovala požadavky pro rok 2020 a dále.

Testy a měření v naší laboratoři jsou prováděny podle této normy a jsou rozhodující pro vývoj a zlepšování našich produktů. Zaručuje, že výkon i data jsou spolehlivé a zajišťují přesné hlukové výpočty pro dimenzování systému a požadavky na hluk.

Hlučnost a energetická účinnost

Snižte hluk – a šetřete energii

Snížení hluku okolního prostředí v budově je důležité. Důležité je také uvědomovat si spotřebu energie budovy.

Naše produkty a systémy jsou výsledkem výzkumu a vývoje, kde jsou optimalizované vnitřní klima a energetická účinnost kladeny jako naše nejvyšší standardy. Tlaková ztráta je smysluplným ukazatelem celkových provozních nákladů vzduchotechnického systému, a proto je důležitým parametrem v našich testech a měřeních pro všechny naše výrobky – včetně potrubí, tvarovek, distribučních elementů a tlumičů.

 

Podporujeme vás na vaší cestě

Přesná data a profesionální softwarová řešení

Všechna naše měření a výsledky jsou přístupné prostřednictvím našeho softwaru pro výběr produktů, LindQST. Jedná se o komplexní místo pro přesné výpočty hluku, optimalizovaný výběr a návrh vysoce kvalitního, tichého a energeticky úsporného vzduchotechnického systému.

Volba tlumiče a přenos dat z LindQST do vašeho projektu vzduchotechniky zaručuje správný výpočet hluku a přenos kódu produktu. To vám pomůže navrhnout vzduchotechnický systém, který splňuje všechny požadavky na hluk.

Certifikáty a dokumentace

Je to otázka důvěry, znalostí a zkušeností.

Produkty bez přesných dat nemají v dimenzování systému smysl. Naše tlumiče hluku jsou dodávány s podrobnou dokumentací, technickými specifikacemi a certifikáty pro třídu těsnosti a hygienické provedení.

Potřebujete poradit?

Potřebujete více informací nebo pomoc s výběrem vhodných komponent a dimenzováním systému, vyřešit technický detail nebo požádat o cenovou nabídku? Neváhejte nás kontaktovat.