Přejít na hlavní menu
Lindab Logo
Choose languge
Přihlásit se

Nejširší sortiment pro falcované krytiny

Falcované krytiny vyrábíme z vysoce kvalitního ocelové plech tloušťky 0,6 mm s extra měkkým jádrem, vrstvou pozinkování 350 g/m2 a několika druhy povrchových úprav. Dále standardní plech tloušťky 0,5 mm s tvrdým jádrem, vrstvou zinku 275 g/m2 a několika druhy povrchových úprav. 
Nově nabízíme také hliníkový plech ve dvou typech - 0,8 mm ALU PVDF a 0,7 mm ALU 560 s nejmodernější povrchovou úpravou Hydrocoat Polyuretan Mat s ekologickou předúpravou v atraktivních šedých odstínech.

Nadčasový vzhled

Falcované krytiny, nazývané taká jako drážkové, patří neodmyslitelně k naší stavební praxi již desítky let. Jsou to první, široce užívané plechové krytiny, které lze najít na historických i novodobých budovách postavených za posledních 100 let. Množství falcovaných střech najdeme jak v horských oblastech našeho zeměpisného pásma, tak ve Skandinávii, odkud materiály Lindab pochází. V současnosti se stále více využívají díky své flexibilitě a skvělému designu v moderní architektuře.

Prověřeno časem i klimatem

Tenký ocelový plech časem i klimatem prověřená exkluzivní střešní krytina. Existuje jen málo materiálů, které nepotřebují téměř žádnou údržbu a přesto dokáží čelit tak náročným podmínkám jako je například slané mořské ovzduší. Stejně tak těch, které lze velmi dobře kombinovat a sladit s celým objektem tak dobře jako rovinný plech s barevnou povrchovou úpravou. Široká nabídka materiálů Lindab pro falcování Vám poskytuje nekonečně možností kombinovat typ plechu, povrchové úpravy a barevný odstín. Z nabídky vyberete, ať už Vaše střecha čelí náporu sněhu, ostrému slunci, nebo znečištěnému městskému ovzduší.

100% funkční i estetická

Drážková krytina představuje způsob zastřešení prověřený mnoha lety používaní v náročných horských podmínkách. Úlohou střešní krytiny je zamezení průniku dešťové vody, větru a sněhu do prostoru stavby. Falcování zajišťuje nepropustnost spoje i v případě vysoké sněhové pokrývky. Moderní technologie spojování dvojitou drážkou - falcem a bezpečné upevnění pomocí speciálních příponek umožňuje použít falcovanou krytinu v každé situaci. Sněhová pokrývka navíc po hladké střeše sjíždí. Drážková krytina je ve všech ohledech funkčních i estetických vhodnou volbou pro extrémní klimatická pásma, městskou zástavbu, nebo použití na nízké sklony střešního pláště.

Pro jakýkoli tvar střechy

Pro jakýkoli tvar střechy Falcované krytiny jsou neobyčejně flexibilní. Princip spočívá v souvislých pásech nebo tabulích kladených od okapu k hřebeni střechy, spojených dvojitou stojatou drážkou (tzv. falcem). Takové spojení zajišťuje nepropustnost spoje. Moderní technologie spojování dvojitou drážkou a bezpečné upevnění pomocí speciálních příponek umožňuje použít falcovanou krytinu v každé situaci. Lze ji ohýbat a překládat, kopíruje všechny tvary a úhly střešních rovin. Architektům tak dává absolutní volnost – a to nejen ve standardních podmínkách, ale i v agresivním prostředí hor či mořského pobřeží.

Potřebujete poradit?

Potřebujete poradit s výběrem vhodného typu materiálu pro vaši falcovanou střechu, vyřešit technický detail nebo požádat o cenovou nabídku? Neváhejte nás kontaktovat.