Přejít na hlavní menu
Lindab Logo
Choose languge
Přihlásit se

Systémy pro montované stavby a nástavby

Střešní nástavby a přístavby

Lehká ocelová skeletová konstrukce pro nové nástavby stávajících budov. Zejména díky malé hmotnosti a nehořlavosti lze provádět rekonstrukce starých stropů, budovat nové samonosné podlahy v půdních prostorech a realizovat kompletní jedno i vícepodlažní nástavby na místech původních plochých střech nebo nevyhovujících krovů.

Kde nejsou nové pozemky a kam těžká technika nemůže!

Speciální skupinou jsou samonosné vestavby, nijak nenarušující historické krovy. Velká variabilita použití fasád neklade architektům žádná omezení a dovoluje se vejít do mnohdy velmi náročných požadavků památkářů a stavebního úřadu. Střešní nástavby z lehkých montovaných konstrukcí jsou výhodné zejména v centrech měst, kde neexistují nové stavební pozemky. Nástavba tak dovolí v těchto místech vytvořit atraktivní prostory pro bydlení nebo administrativu. Stavební systém, sestavený z malých a lehkých prvků, navíc dovoluje realizovat nástavby i v místech, která jsou obtížně přístupná pro těžkou techniku a která jsou tak klasickým technologiím zapovězena – např. historická centra měst nebo prostory dvorů a úzkých ulic.

Bytové domy, rodinné domy, chaty

Lehká ocelová skeletová konstrukce je ideální pro výstavbu rodinných i bytových domů: od přízemních, dvou až třípodlažních a podkrovních rodinných domů přes dvojdomky až po řadové domy.

Výhody montovaných staveb

• lehká konstrukce s možností založení na betonovou desku, železobetonovou rámovou konstrukci nebo zemní vruty
• větší užitná plocha při stejné zastavěné ploše než u klasických zdících materiálů
• velmi rychlá realizace v řádu několika týdnů do nastěhování
• velmi nízká energetická náročnost díky inovativní technologii nosné konstrukce
• vysoké izolační schopnosti skladeb stěn a střech již v základním řešení
• velmi vysoký komfort bydlení ve spojení s nízkými provozními náklady díky možnosti použití řízeného větrání s rekuperací, solárních a fotovoltaických panelů, vše při srovnatelných nákladech jako na výstavbu mnohem méně komfortních objektů
• jednoduché a dobře fungující řešení, dané mj. i dohledem společnosti Lindab nad celým průběhem stavebního procesu.

Úspěšné realizace

Již jsme realizovali řadu zajímavých individuálních projektů. Od nástaveb na střechách stávajících budov, vestavby, samostatné budovy ke komerčním, rekreačním nebo bytovým účelům.

Systém Lindab Construline

Reprezentativní prodejna společnosti Dachdecker je 100% referenční stavbou Lindab. Systém Lindab Construline, krytina SRP Click na střeše i fasádě, s integrovanými solárními panely a Lindab Solar Roof, odvodnění Rainline.

Kontaktujte nás

Máte stavební záměr a hledáte vhodné řešení? Kontaktujte nás.