Přejít na hlavní menu
Lindab Logo
Choose languge
Přihlásit se

Často kladené otázky

Kolik energie solární střecha Lindab SolarRoof vyrábí?
Každý modul solárních panelů vyrábí přibližně 200 W/m2. Cílem je vždy na střechu Vašeho domu instalovat takový výkon, který dokážete efektivně využít. 

Kolik solární střecha Lindab SolarRoof stojí?
Celková cena závisí na typu střechy, barvě, povrchové úpravě a podílu aktivní plochy střechy. Pro základní orientaci poslouží vzorové kalkulace. Kontaktujte nás a rádi Vám připravíme podrobnou cenovou nabídku a odhad výroby elektrické energie.

Je solární střecha Lindab SolarRoof vhodná pro můj dům?
Solární panely jsou poháněny světlem, takže i během oblačných dní dokáží vyrábět elektřinu. Jejich účinnost se zvyšuje, pokud je oblačnost malá a slunce je vysoko nad horizontem. Solární střecha Lindab Solar Roof je vhodná vždy, pokud máte střechu skloněnou směrem ke slunečnímu svitu.

Kolik energie může moje střech vyrobit?
Nejlepší je navrhnout aktivní plochu Vaší střechy podle Vaší současné nebo předpokládané potřeby elektrické energie. Uvažujte s tím, že na každý 1 kW potřebujete aktivní plochu o velikosti přibližně 13-15m2.

Za jak dlouho se vynaložená investice vrátí?
Výroba energie Vaší solární střechy Linab SolarRoof je ovlivněna místem, na kterém se nachází Váš dům, sklonem střechy, polohou slunce a podílem  aktivní plochy střechy. Tyto faktory společně s cenou elektřiny od Vašeho současného poskytovatele a výší dotace mají přímý vliv na dobu návratnosti investice. Pokud požádáte o vypracování cenové nabídky na solární střechu Lindab SolarRoof, dostanete současně s cenovou nabídkou i odhad množství vyrobené elektrické energie.

Lze solární panely instalovat na stávající střechu?
Solární střechu Lindab SolarRoof nabízíme jako ucelený balíček a solární panely jsou přímo spojeny s prvky plechové střešní krytiny Lindab v řízeném prostřední výrobní haly bez prachu, nečistot a vlhkosti. Také veškeré příslušenství pro solární střechy Lindab SolarRoof je vyráběno na zakázku, aby co nejlépe splňovalo funkční a estetické požadavky a byl zajištěn perfektní výsledek. 

Jak se vyrobená elektřina přenáší?
Všechny spoje jsou provedeny pomocí rychlospojek MC4, které se používají pro propojení solárních panelů s optimizéry a následně s fotovoltaickýcm střídačem. Střídač je dále propojen s hlavní rozvaděčem elektro ve Vašem domě, takže můžete čistou energii spotřebovávat přímo ve Vašem domě. Je možné též připojit bateriový set, který umožní akumulovat vyrobenou elektřinu ze slunce a spotřebovat jí například v noci, nebo si zajistit částečnou nezávislost v případě výpadku Distribuční sítě.

Jaká je životnost mého solárního systému?
Technická životnost našich solárních panelů je přes 30 let. Solární panely mohou samozřejmě vyrábět elektřinu i po uplynutí této doby. 

Jaká je záruční doba?
Plechová střešní krytina má standardní záruku Lindab, která je různá podle povrchové úpravy a vlivů prostředí. Záruka na solární panely je poskytována 10 let na výrobek a 25 let na účinnost panelu a jeho výrobu elektřiny (10 let musí mít panel alespoň 90% původní účinnosti a 25 let musí mít panel alespoň 80% původní účinnosti).

Je můj solární sytém LindabSolarRoof vhodný pro udělení dotace?
V našem procesu nákupu solární střechy, který má 10 kroků, jsou uvedeny potřebné informace pro Vaši cestu k nové solární střeše Lindab SolarRoof, jakož i kdy a kde lze žádat o dotace.

Jak si mohou solární střechu Lindab SolarRoof zakoupit?
Neváhejte nás kontaktovat pomocí odkazu v části kontakty, kde jsou k dispozici pokyny pro rychlý a efektivní nákup solární střechy. Rádi Vám poskytneme pomoc a potřebné informace a nákup Vaší solární střechy SolarRoof Vám v nejvyšší možné míře usnadníme.